Skontaktuj się z nami
62 742-22-98
acwador@acwador.com.pl
Kotły wodne
ACWADOR > Kotły wodne

Kotły wodne 5 klasy z certyfikatem ECODESIGN firmy ACWADOR

Kotły 5-klasy wg najnowszej normy PN-EN 303-5:2012 to urządzenia o najwyższym standardzie ekologii pod względem emisyjności oraz sprawności.

Kluczowy jest tu dopuszczalny poziom emisji tlenku węgla, tlenku azotu, pyłu i innych szkodliwych substancji. Kotły z podajnikiem 5 klasy emitują do powietrza o wiele mniej wymienionych wyżej związków niż tradycyjne urządzenia grzewcze. Dla klasy 5 istotna jest również, poza niskim poziomem emisji spalin i pyłów, sprawność cieplna.

Od 2020 roku obecna norma została zastąpiona przez dyrektywę UE – ECODESIGN, która zakłada jeszcze bardziej restrykcyjne normy emisji szkodliwych związków do środowiska naturalnego. Wymagania ECODESIGN wprowadzają w stosunku do wymagań normy PN-EN 303-5:2012 konieczność weryfikacji sezonowej efektywności i emisji zanieczyszczeń, która uwzględnia pracę kotłów przy mniejszej mocy niż nominalna. Określają również maksymalną emisję tlenków azotu. O ile wymagania normy PN-EN 303-5:2012 – potwierdzające 5 klasę energetyczną kotłów były dobrowolne, wymagania ECODESIGN są obowiązkowe dla wszystkich kotłów wprowadzanych do obrotu i do użytkowania. Sprawność energetyczna takich kotłów to ponad 90%, co pozwala na znaczne oszczędności paliwa. Dla porównania tradycyjne kotły zasypowe miały sprawność w granicach 60-80%.

W naszej ofercie znajduje się wiele typów urządzeń spełniających wcześniej wspomnianą normę, co sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Kotły spełniające normy klasy 5 oraz ECODESIGN, które znajdziesz w naszej ofercie cechują się wysoką klasą energetyczną, wysoką sprawnością, dzięki czemu są ekologiczne oraz oszczędne. Wykorzystują bowiem w sposób maksymalny spalane paliwo. Zapewniamy dostęp do najnowocześniejszych urządzeń grzewczych, które pozwalają na najefektywniejsze użytkowanie wytworzonej energii cieplnej.

Bardzo często zakup kotłów przyjaznych środowisku jest dofinansowywany, co jest kolejnym powodem do zapoznania się z naszą ofertą oraz do wybrania urządzenia najbardziej spełniającego Państwa oczekiwania.

Kotły na EKO-GROSZEK Domino

Kotły na PELLET Domino P

Potrzebujesz fachowej porady?